+48 519 399 030

Esthetic Trip - Nieudany przeszczep włosów

JAK UNIKNĄĆ NIEUDANEGO PRZESZCZEPU WŁOSÓW?

Spis treści

DLACZEGO ZABIEG TRANSPLANTACJI WŁOSÓW 
MOŻE ZAKOŃCZYĆ SIĘ NIEPOWODZENIEM? 

Łysienie androgenowe, czyli takie, które spowodowane jest przez wrażliwość włosów na androgeny, występuje u ponad 70% mężczyzn oraz u około 40% kobiet. Istnieje wiele metod, które służą temu, by zahamować wypadanie włosów lub też spowodować ich porost i zagęszczenie. Jednak najbardziej skuteczną spośród nich jest transplantacja. Osoby borykające się z problemem, jakim jest utrata owłosienia na głowie – łysienie typu męskiego lub kobiecego, często decydują się na przeszczep włosów. Jednakże z różnych powodów zabieg może się nie udać. Wówczas efekty uzyskane po transplantacji nie są zadowalające. Jak uniknąć nieudanego przeszczepu włosów? Przede wszystkim należy pozyskać informacje o tym, jak powinien wyglądać zabieg oraz jakie są przyczyny niepowodzenia przeszczepu włosów. Wówczas pacjent ma szansę uniknąć rozczarowania. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego transplantacja włosów może się nie udać. Jest to artykuł poglądowy. Jeśli zdecydujesz się przeszczepiać włosy z pomocą naszych specjalistów i powiesz nam o swoich celach i oczekiwaniach, możesz mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo, a ty powrócisz do kraju w pełni zadowolony z efektów. 

ZABIEG PRZESZCZEPU WŁOSÓW –
5 GŁÓWNYCH POWODÓW, DLACZEGO MOŻE SIĘ NIE POWIEŚĆ

Powodów, do których przeszczep włosów może zakończyć się niepowodzeniem jest kilka. 

1. Niewykwalifikowany personel, klinika o złej reputacji

Jeśli operacja wykonywana jest przez osobę początkującą, istnieje duża szansa, że transplantacja nie zakończy się powodzeniem. Specjalista powinien dobrać metodę przeszczepu po przeanalizowaniu konkretnego przypadku. By uzyskać naturalny efekt, lekarz powinien przeszczepiać pojedyncze mieszki, a nie całe paski skóry. Włosy pobierane są z boków albo z tyłu głowy (lub z innej partii ciała). W celu uniknięcia niepowodzenia, warto zadzwonić lub napisać maila do kliniki oraz poprosić o zdjęcia pacjentów, którzy poddali się takiemu zabiegowi. W ten sposób można zweryfikować, czy personel danej placówki jest godny zaufania. Specjaliści współpracujący z naszą firmą podchodzą do pacjentów indywidualnie i po rozpatrzeniu każdego przypadku dobierają odpowiednią metodę przeszczepu pojedynczych zespołów mieszków włosowych. Lekarze z Turcji zdają sobie sprawę z tego, że diagnostyka jest kluczowa, jeśli transplantacja ma się powieść. Ponadto medycy ze Stambułu posiadają ogromne doświadczenie w zakresie transplantacji włosów, dlatego nie musisz martwić się o nienaturalny efekt po zabiegu. Gwarantujemy ci 100% satysfakcji.Jeśli zaś oddasz się w ręce niewykwalifikowanego personelu, możesz spodziewać się niepożądanych lub niezadowalających efektów, do których zaliczyć można: 

1.1 NIEUDANE PRZESZCZEPY WŁOSÓW

1. Widoczne blizny w miejscach, w których wykonana została transplantacja,2. Nierówna lub zbyt niska czy też wysoka linia czoła,3. Nienaturalnie wyglądające włosy (jak u lalki),4. Odrost w złym kierunku,5. Nienaturalne i zbyt równomierne rozłożenie włosów,6. Pobór zbyt dużej ilości mieszków,7. Zbyt głębokie osadzenie włosów w skórze głowy.2. Przestarzałe metody przeszczepu włosów  
i zbyt duża ilość pobranych graftów. 

Zastosowanie niesprawnych urządzeń lub przestarzałych metod oraz przekraczanie limitu ekstrakcji za pomocą specjalnych urządzeń mechanicznych (m.in. WAW, SAFE lub PCID)Każda klinika przeszczepiania włosów posiada odpowiednie urządzenia takie jak np. DHI Implanter Pen, mikrodziurkacze czy szafirowe ostrza za pomocą, których można wykonać małe nacięcia i wszczepić grafty. Jeśli wykorzystywane sprzęty są przestarzałe lub niezdezynfekowane, nie ma możliwości wykonania zabiegu w sposób prawidłowy i (w niektórych przypadkach) również szansy na wzrost włosów. Przed zabiegiem warto zapoznać się z urządzeniami-aparaturą stosowaną podczas operacji. W Polsce lekarze używają często robota Artas, który pozwala na mechaniczną transplantację. Urządzenie automatycznie pobiera zespoły mieszków.

Jednak, by uzyskać estetyczny i zarazem optymalny efekt, specjaliści ze Stambułu współpracujący z Esthetic Trip podczas zabiegu przeszczepu włosów wykorzystują przede wszystkim metodę przeszczepu włosów Fue – follicular unit extraction oraz Dhi – direct hair implnatation. Oznacza to, że lekarze z Turcji ręcznie wszczepiają mieszki włosowe z różnych obszarów dawców za pomocą specjalnych ostrzy. Warto podkreślić, że metoda fue jest znacznie bardziej efektywna i bezpieczna od stosowanej wcześniej – fut (STRIP), choćby dlatego, iż ta druga polega na wycięciu płata skóry głowy (obszarem biorczym jest tył głowy pacjenta), a nie pojedynczych mieszków. Technika fut jest znacznie bardziej inwazyjna i nie gwarantuje pełnej satysfakcji, dlatego, jeśli osoba wykonująca zabieg zaproponuje tę metodę, najrozsądniej będzie odmówić. 

Warto dodać, że w ostatnim czasie w najnowocześniejszych placówkach (również tych współdziałających z naszą firmą) wykorzystywana jest technika Sapphire FUE. Metoda ta polega na tym, że wykonujący zabieg pobiera pojedyncze mieszki włosowe z okolicy dawczej przy użyciu specjalnych narzędzi. Potem otwiera kanały w skórze na obszarach łysiejących. Na koniec zabiegu w miejscu dawczym specjalista zakłada opatrunek oraz bandażuje głowę. Technika Sapphire FUE różni się tym, że lekarz wykonuje nacięcia w skórze i wykorzystuje szafirowe, a nie metalowe ostrza, które łatwiej mogą ulec uszkodzeniu lub stępić się, co z kolei wpływa na to, że opuchlizna po zabiegu utrzymuje się dłużej.  Jak można zauważyć, chirurgia w zakresie przeszczepów – hair translplant rozwija się prężnie. Sprawia to, że utrata włosów nie jest już problemem nie do rozwiązania. Doświadczenia i umiejętności lekarzy oraz zastosowanie najnowocześniejszych metod, a także urządzeń są nieocenione w planowaniu i przeszczepianiu włosów. 

Należy dodać, że w Polsce istnieje pewne ograniczenie, jeśli chodzi o ilość graftów, które można pobrać i przeszczepić, natomiast w Turcji nie ma takiego limitu. Warto rozważyć tę kwestię przed podjęciem decyzji o tym, czy zabieg transplantacji włosów wykonasz w naszym kraju, czy za granicą. Należy wziąć pod uwagę, jakie są możliwości technologiczne kliniki oraz poprosić o wyjaśnienie, jakich urządzeń będą używać lekarze wykonujący zabieg. Pozwoli to uniknąć nieporozumień i efektów, które będą odwrotne do zamierzonych.

Warto dodać, że medycy ustalili dzienny limit ekstrakcji do 6000 przeszczepów za pomocą mechanicznego urządzenia takiego jak HD motor. Należy przestrzegać tych ograniczeń, jednak niektóre osoby pracujące w niektórych klinikach przekraczają te limity, ponieważ zależy im na szybszym przebiegu transplantacji, która wymaga dużo czasu i wysiłku od specjalisty. 

Zespół konsultantów medycznych i chirurgów współpracujących z Esthetic Trip słynie z bogatego doświadczania i umiejętności, co gwarantuje, że umieszczenie przeszczepu będzie prawidłowe. Możesz nam zaufać – zapewniamy dobre i uczciwe podejście do pacjenta.

3. Niewłaściwe dbanie o włosy po zabiegu

Po wykonaniu transplantacji warto zasięgnąć informacji na temat leczenia pooperacyjnego i sposobów dbania o włosy. Niewłaściwe mycie włosów po operacji może spowodować negatywne konwencje w zakresie odbudowy włosów.  Po operacji należy też unikać ekspozycji na słońce. Ponadto, jeśli pojawią się strupy, nie należy ich zdrapywać. Może to doprowadzić do przerzedzenia włosów. Dodatkowo należy unikać ćwiczeń fizycznych, w wyniku których pacjent spoci się. Należy pamiętać, iż przeszczepione mieszki włosowe są delikatne, jednak stosowanie się do zaleceń specjalistów minimalizuje wszystkie negatywne czynniki i skutki. Nie wolno również pić alkoholu przez 7 dni przed i po zabiegu.

4. Pacjent, który nie kwalifikuje się do operacji

Pomimo tego, że procent przeszczepów włosów, które wykonane są prawidłowo oraz przyjmują się zwiększa się z roku na rok, należy pamiętać, że nie każdy, kto chciałby poddać się transplantacji, kwalifikuje się do niej. Dla przykładu osoby zbyt młode (przed 22 rokiem życia) po przeszczepie znów mogą zmagać się z problemem wypadania włosów, ponieważ łysienie androgenowe nie ustąpi po przeszczepie włosów. Ponadto niekiedy (choć zdarza się to niezwykle rzadko) pacjent nie ma wystarczającej ilości mieszków włosowych w obszarze dawczym.

W celu uniknięcia wszelkich kłopotów z przeszczepem włosów, specjaliści ze współpracującej z nami kliniki wykonują różnego rodzaju badania (począwszy od badania krwi, by wykluczyć niedokrwistość lub infekcję). Jeśli wydaje ci się, że nie masz wystarczającej ilości włosów w obszarze dawczym, sprawdź to i umów się na konsultację

5. Błędy w sztuce lekarskiej oraz
nieświadome błędy pacjenta po zabiegu

Jeśli osoba, która zdecyduje się na operację nie będzie uważać i nie zapozna się ze wszystkimi przeciwskazaniami, o których informuje lekarz, może nieświadomie wpłynąć na efekty przeszczepu włosów. Dla przykładu – przez 14 dni po transplantacji nie wolno nosić czapki oraz przez 2 dni nie można uprawiać seksu. Jeśli osoba wykonująca przeszczep włosów nie zastosuje się do stosowania instrukcji, konsekwencje mogą być katastrofalne. 

Zdarza się też, że osoba wykonująca transplantację popełni błąd i wówczas przeszczep włosów nie przyjmie się. Pomyłki mogą nastąpić na różnych etapach transplantacji, jak również w fazie jej planowania. Należą do nich m.in. nadmierne zbieranie przeszczepów, postawienie złej diagnozy, nieumiejętne pobieranie mieszków itp. 

Jednak ze względu na to, że współpracujemy z doświadczonymi specjalistami, tego typu błędy nie będą mieć miejsca, gdy skorzystasz z oferty  Esthetic Trip.

Uwaga! Jeśli zdecydujesz się na konsultację i zabieg, pamiętaj, że musisz poinformować nas o chorobach, które przeszedłeś oraz o lekach, jakie przyjmujesz, ponieważ medykamenty te mogą wchodzić w interakcje z lekami podawanymi podczas zabiegu. W związku z tym mogą one skomplikować procedurę operacji lub nawet sprawić, że efekt nie będzie spełniał twoich oczekiwań. 

– Dopiero po konsultacji lekarze
zakwalifikują cię przeszczepu włosów – 

Instrukcje, jak postępować przed i po operacji przesyłamy pacjentom pocztą elektroniczną. Niestosowanie się do tych wytycznych może spowodować gorsze przyjęcie włosów w strefie biorczej. 

Pamiętaj, że dobry i udany przeszczep to taki, w ramach którego pacjent stosuje się do naszych instrukcji przed i po transplantacji, jak również bierze pod uwagę wszelkie wytyczne oraz uwagi.  Firma Esthetic Trip prowadzi leczenie każdego pacjenta także po przeszczepie. Podchodzimy do każdej osoby indywidualnie i troszczymy się o to, by była ona zadowolony z efektów.

Jednak miej świadomość, że twoje postępowanie w okresie rekonwalescencji po przeszczepie jest także bardzo istotne i wpływa na wynik transplantacji, czyli na przyjęcie się mieszków, gęstość i wygląd włosów oraz utrzymanie się efektów.

PRAWIDŁOWE OPERACJE PRZESZCZEPU WŁOSÓW 
WYKONANE W NASZEJ KLINICE. PRZYKŁADY:

JAK UNIKNĄĆ NIEUDANEGO PRZESZCZEPU WŁOSÓW? - Esthetic Trip - Przeszczep włosów w turcji
JAK UNIKNĄĆ NIEUDANEGO PRZESZCZEPU WŁOSÓW? - Esthetic Trip - Przeszczep włosów w turcji
JAK UNIKNĄĆ NIEUDANEGO PRZESZCZEPU WŁOSÓW? - Esthetic Trip - Przeszczep włosów w turcji
JAK UNIKNĄĆ NIEUDANEGO PRZESZCZEPU WŁOSÓW? - Esthetic Trip - Przeszczep włosów w turcji

UNIKNIJ NIEPOWODZEŃ I PRZESZCZEP WŁOSY
W NAJLEPSZEJ KLINICE W TURCJI – ESTHETIC TRIP

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz poddać się transplantacji, zachęcamy do kontaktu +48519399030
Możesz również skorzystać z naszej Bezpłatnej Konsultacji  i poznać analizę swoich włosów. Serdecznie zachęcamy. 

INNE WPISY KTÓRE MOGĄ CIĘ

Zainteresować

Przeszczep włosów Turcja – dlaczego warto poddać się transplantacji w tym kraju? W skrócie: Oszczędzasz pieniądze i zyskujesz jakość. Poznaj Powody >>>
Lider w dziedzinie przeszczepu włosów w Turcji - Ceny od 1990 € - Eksperci z 16letnim doświadczeniem - Gwarancja Zabiegu - Stałe Rabaty - SPRAWDŹ
Polscy Pacjenci - Gwarancja 100 % - 16 lat doświadczenia kliniki - Najnowsze metody - Najniższe ceny - Ile Kosztuje Przeszczep Włosów w Stambule? Ceny od 1990 €
×