+48 519 399 030

Esthetic Trip - Przeszczep włosów w Turcji

BRODA ZAWSZE W TRENDZIE! Przeszczep brody i zagęszczanie zarostu

Spis treści

PRZESZCZEP WŁOSÓW BRODY, INACZEJ: ZABIEG TRANSPLANTACJI WŁOSÓW BRODY

Nie bez powodu zauważalny w ostatnim czasie został gwałtowny wzrost liczby osób decydujących się na wykonanie przeszczepu włosów brody, które starają się podążać za obecną modą i trendami. Wynika to z faktu, że broda, która często utożsamiana jest z atrybutem męskości, w sposób niewątpliwy pozwala wielu mężczyznom poczuć się bardziej atrakcyjnie, a także niezaprzeczalnie zwiększa pewność siebie.

Przeszczep włosów na brodzie jest jedynym trwałym rozwiązaniem wszystkich problemów związanych z utratą włosów na twarzy, który w obecnych czasach traktowany jest poważniej niż kiedykolwiek. Dzieje się tak za sprawą otaczających nas mediów społecznościowych i odgrywających tam kluczową rolę –  gwiazdom oraz celebrytom, którzy w ostatnim czasie na nowo zapoczątkowali modę na posiadanie gęstego zarostu.

Wśród celebrytów, którzy przyczynili się do wyznaczenia nowych trendów dotyczących stylizacji brody w 2023 roku są – George Clooney, Drake, David Beckham i Jason Mamoa.

Dzisiaj śmiało możemy stwierdzić, iż broda stała się czymś więcej niż tylko kolejnym zjawiskiem modowym, gdyż poprzez swoją obecność pozwala mężczyznom wyrazić swój styl, a także osobowość.

SKORYGUJ SWOJE NIEDOSKONAŁOŚCI DECYDUJĄC SIĘ NA ZABIEG PRZESZEPU BRODY

Mimo to jak wiele mężczyzn stara się podążać za będącymi w modzie stylami zarostu, część z nich nigdy nie będzie w stanie uzyskać wymarzonego efektu, ze względu na trudności z zapuszczeniem gęstej brody. Istnieje wiele powodów, które przyczyniają się do takiego stanu rzeczy. Mowa tutaj między innymi o genetyce, chorobach dziedzicznych, a także tych pozagenetycznych i przebytych różnego rodzaju urazach. Niezaprzeczalnie, brak lub niedostateczna ilość włosów na twarzy jest częstym powodem niepewności siebie. Jednak teraz za pomocą możliwości jakie oferuje zabieg przeszczepu zarostu, uzyskanie efektu bujnej brody, korekcja niedoskonałości i poprawa jej ogólnego wyglądu jest całkowicie możliwa.

Odbudowa zarostu bywa pomocna nie tylko w przypadku jej utraty w wyniku  chorób, oparzeń czy wypadku, ale także z powodu wrodzonego braku zarostu. Sama procedura przeszczepu włosów jest prosta i polega na pobieraniu przez chirurga mieszków włosowych z obszaru dawcy jakim najczęściej jest tył głowy, a następnie na przeszczepieniu ich w miejsca pozbawione owłosienia. Po jego wykonaniu pacjent bez obaw może powrócić do swojego codziennego życia.

TRANSPLANTACJA BRODY – PRZEBIEG ZABIEGU

Transplantacja zarostu jest zabiegiem, w którym specjalista przeprowadza transplantację włosów z potylicy głowy lub innych części ciała nieulegających łysieniu do brody pacjenta, który ma problem z zarostem lub chce poprawić jego wygląd. 

 1. Kwalifikacja do zabiegu – przed wykonaniem zabiegu kluczowe jest spełnienie kryteriów kwalifikacyjnych. Należą do nich:
  – Brak historii reakcji alergicznej na znieczulenie 
  – Wiek powyżej 20 roku życia
  – Brak zapalenia wątroby typu B i C oraz Aids
  – Zdrowy tryb życia
  – Brak dolegliwości związanych zasadniczo ze składem krwi
 2. Przygotowanie pacjenta – pacjent powinien przestrzegać instrukcji danej przez specjalistę, takich jak zakaz alkoholu przed zabiegiem lub zaprzestanie palenia.
 3. Znieczulenie – Przed rozpoczęciem procedury lekarz podaje miejscowe znieczulenie dla pacjenta, aby ułatwić mu wygodne i bezboleśnie przeprowadzenie zabiegu.
 4. Przeprowadzenie zabiegu – Specjalista usuwa zdrowe cebulki włosów z obszaru dawczego i wszczepia je metodą Fue lub Dhi do obszaru biorczego brody, gdzie są potrzebne. Jest to proces skomplikowany, który wymaga precyzji i wiedzy specjalisty. Zabieg trwa 4-6 godzin
 5. Po zabiegu – Po zakończonej operacji, pacjent otrzymuje instrukcje pielęgnacyjne dotyczące mycia brody i kontynuacji leczenia w domu. Po tym czasie zaleca się unikanie palenia i picia alkoholu.
  Jakie są możliwe skutki uboczne po wykonaniu zabiegu?
  – Swędzenie skóry i łuszczenie skóry po zabiegu
  – Zapalenie skóry (zaczerwienienie)
  – Nieregularność rozwoju brody.
 6. Czas odrastania nowych włosów wynosi 3-12 miesięcy. Po 3 miesiącach od zabiegu zauważysz już duże przyrosty włosów. 

Zalety transplantacji przeszczepu włosów na brodzie,
Zagęszczanie brody i wąsów – męski i gęsty zarost

Przeszczep włosów brody jest świetnym rozwiązaniem, jeśli na co dzień zmagasz się z problemem rzadkiego zarostu, a zależy Ci na podążaniu za obecnie popularnymi trendami w zakresie stylizacji brody. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto zdecydować się na wyżej wspomniany zabieg, oprócz tego istnieją również inne, liczne zalety transplantacji, takie jak:

 • koszt przeszczepu włosów w Turcji jest o wiele niższy w porównaniu do pozostałych krajów;
 • Operacja wypełnienia brody obejmuje także jej okolice – policzki, baki, wąsy;
 • za zagęszczenie ubytków na brodzie zapłacimy mniej niż za przeszczep włosów na skórze głowy – spowodowane jest to faktem, iż do jego wykonania potrzebna jest mniejsza ilość mieszków włosowych do pobrania, a następnie ich wszczepienia;
 • Brak blizn w miejscu poboru (strefie dawczej),  a także obszarze biorczym po zabiegu
 • Twoja zarost uzyska nowy, pełniejszy lecz przede wszystkim w dalszym ciągu naturalny wygląd
 • w niedługim czasie po wykonaniu zabiegu przeszczepu włosów, będziesz mógł przycinać, golić i stylizować swoją brodę w dowolny, zależny Ciebie sposób.

Dlaczego warto poddać się zabiegowi przeszczepu włosów na brodzie?

Jeśli jesteś osobą, która uwielbia na bieżąco podążać za stale zmieniającymi się trendami w modzie – z pewnością chciałbyś, aby wygląd Twojej brody również odpowiadał aktualnie panującym trendom. Istnieje wiele przyczyn, dla których to właśnie warto poddać się zabiegowi przeszczepu brody, a wśród nich powody takie jak:

 • jest to szybki, łatwy oraz niezwykle skuteczny sposób na uzyskanie gęstego zarostu na twarzy;
 • stanowi gwarancję stałego porostu i odbudowy utraconych włosów, a zastosowane podczas zabiegu znieczulenie miejscowe sprawia, że sam zabieg jest całkowicie bezbolesny;
 • uzyskany efekt końcowy wygląda na tyle naturalnie oraz estetycznie, że nikt nigdy nie będzie w stanie zauważyć przebytego zabiegu transplantacji włosów;
 • zabieg przeszczepu włosów w przeciwieństwie do pozostałych metod leczenia ich utarty – przywraca zarost w sposób natychmiastowy, a także zwiększa pewność siebie, dodając przy tym charyzmy i charakteru;
 • W naszej klinice często wykonujemy zabieg mieszany na życzenie pacjenta tj. przeszczep włosów na głowie (uzupełnienie brakujących włosów dużą ilością graftów na zakolach oraz czubku głowy) + przeszczep brody (uzupełnienie nieowłosionych miejsc na policzkach, zagęszczenie zarostu na brodzie oraz rekonstrukcja owłosienia twarzy)

Modne style w 2023 roku

Jeśli masz problem ze znalezieniem odpowiedniej stylizacji brody, która by do Ciebie pasowała – nie martw się, jesteśmy od tego, aby Tobie pomóc! Ważne jest, aby podczas wybierania właściwego sposobu stylizacji kierować się przede wszystkim posiadanym obecnie zarostem, kształtem twarzy, a także osobowością. Przygotowaliśmy listę 10 najmodniejszych stylów zarostu w 2023 r. spośród których, z pewnością znajdziesz ten idealny dla siebie.

 1. Goatee, czyli tzw. “kozia bródka”
 2. Short Stubble – krótki zarost
 3. Long Stubble – długi zarost
 4. Circle Beard – okrągła broda
 5. Full Beard – pełna broda
 6. Ducktail, czyli tzw. “kaczy kuper”
 7. Verdi – gęsta, bujna broda, o wyraźnie zaokrąglonej dolnej części, zestawiona razem z wąsem
 8. Garibaldi – gruba, masywna i krzaczasta broda z przystrzyżonymi wąsami i rozszerzającym się spodem
 9. Bandholz – gęsta broda z długim wąsem
 10. Anchor – w kształcie kotwicy

Przeszczep brody z Esthetic Trip

Jeśli masz już dość problemu jakim jest brak zarostu lub części brody na twarzy, nie czekaj dłużej i przejdź do naszej oferty już teraz. W naszej klinice Esthetic Trip zapewniamy wyłącznie najwyższą jakość zabiegów z maksymalną ilością przeszczepionych graftów, najbardziej atrakcyjne ceny oraz najlepsze efekty. Lekarze, z którymi współpracujemy posiadają ponad 10 – letnie doświadczenie w zakresie przeszczepiania włosów na twarzy, więc możesz być pewien tego, że trafisz w najlepsze ręce wykwalifikowanych ekspertów. Wykonując przeszczep włosów w Turcji będziesz mógł cieszyć się nie tylko wykonanym zabiegiem, lecz także będziesz miał okazję do skorzystania z możliwości i atrakcji jakie oferuje Stambuł.

Transplantacja włosów brody odbywa się według tej samej procedury, co transplantacja włosów na głowie, ale z krótszym czasem operacji, uzależnionym od ilości pobranych mieszków włosowych. Aby cały proces przebiegł w sposób komfortowy oraz bezbolesny dla pacjenta, przed przeszczepem lekarz zastosuje znieczulenie miejscowe.

W Esthetic Trip, nasi lekarze korzystają wyłącznie z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technik przeszczepu, takich jak FUE i DHI. Te techniki polegają na ręcznym pobraniu mieszków włosowych tzw. graftów z tyłu głowy (obszaru dawczego), a następnie na przeszczepieniu ich w łysiejące bądź przerzedzone miejsca w obszarze brody.

Pakiety dostępne w Esthetic Trip obejmują konsultacje, zaplanowanie całego procesu związanego z przeszczepem włosów oraz oczywiście wszelkie koszty z nim związane. Ponadto, oferujemy także pakiet All Inclusive (hotel 5*, transfery z lotniska/hotelu/kliniki, produkty pielęgnacyjne, certyfikat gwarancyjny), a także pełne wsparcie przed i po zabiegu z udziałem naszych opiekunów medycznych oraz tłumaczem do Państwa dyspozycji.

CENA I EFEKTY PRZESZCZEPU ZAROSTU 

Wypełnij formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie, a nasi konsultanci skontaktują się z Tobą i utworzą dla Ciebie indywidualny plan leczenia w zależności od rodzaju przeszczepu włosów, którego potrzebujesz.

Możesz nam wysłać również zdjęcia swojego zarostu przez aplikację Whatsapp na numer +48519399030

INNE WPISY KTÓRE MOGĄ CIĘ

Zainteresować

Przeszczep włosów Turcja – dlaczego warto poddać się transplantacji w tym kraju? W skrócie: Oszczędzasz pieniądze i zyskujesz jakość. Poznaj Powody >>>
Lider w dziedzinie przeszczepu włosów w Turcji - Ceny od 1990 € - Eksperci z 16letnim doświadczeniem - Gwarancja Zabiegu - Stałe Rabaty - SPRAWDŹ
Z tego artykułu dowiesz się, jak uniknąć nieudanych przeszczepów włosów i dlaczego zabieg może się nie powieść. Poznaj Powody i Zobacz Przykłady!
×