+48 519 399 030

Esthetic Trip - Najlepsza klinika przeszczepu włosów w turcji

SUPLEMENTY I WITAMINY NA ZDROWE WŁOSY. KTÓRE Z WITAMIN WPŁYWAJĄ NA KONDYCJĘ WŁOSÓW I PAZNOKCI? 

Spis treści

JAKI NIEDOBÓR WITAMINY POWODUJE WYPADANIE WŁOSÓW?
POZNAJ NAJLEPSZE WITAMINY NA WŁOSY

Wypadanie włosów może być stresujące, zwłaszcza jeśli próbowałeś zrównoważyć swoją dietę oraz gospodarkę hormonalną. Wiele badań dowodzi, że niedobór niektórych witamin może powodować wypadanie włosów zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Witaminy i suplementy są łatwo dostępne na rynku, jednak najpierw musisz dokładnie określić jakich elementów brakuje w twoim organizmie. Niedobory często pojawiają się u osób z dietą wegetariańską lub wegańską, choć oczywiście nie jest to regułą. Upewnienie się, że

spożywasz zbilansowaną dietę i pozostajesz aktywny, ma kluczowe znaczenie dla utrzymania twoich włosów w dobrej kondycji. Jeżeli pomimo stosowania suplementacji witamin itp., utrata włosów utrzymuje się na wysokim poziomie, istnieje opcja przeszczepu włosów. Oto kilka informacji o tym, jakie niedobory witamin mogą powodować wypadanie włosów.

Najczęstszy niedobór witaminy związany z wypadaniem włosów: żelazo 

Jeśli szukasz najczęstszego niedoboru witaminy, który prowadzi do wypadania włosów, przekonasz się, że jest to niedobór żelaza. Jeśli nie uzupełniasz wystarczająco swojej diety w produkty zawierające żelazo, tj. czerwone mięso, owoce morza, fasola, groch, ciemnozielone warzywa liściaste i wiele innych, może okazać się to przyczyną wypadania włosów. Jeżeli twój tryb życia nie pozwala na staranniejsze odżywianie się, istnieje wiele suplementów uzupełniających poziom żelaza w organizmie. Niska dawka żelaza może występować zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Kobiety jednak są bardziej narażone na jego brak, szczególnie podczas menstruacji.

Dostarczanie odpowiedniej ilości witaminy D może zapobiegać wypadaniu stymulować wzrost włosów 

Witamina D jest czymś, co powinniśmy włączyć do naszej diety, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, ponieważ jest niezbędna do wzrostu włosów. Trudno samemu stwierdzić czy ma się niedobór witaminy D, czy jakikolwiek inny, dlatego nie zaleca się samodzielnego leczenia, diagnozę powinien postawić lekarz. Dzienną dawkę witaminy D można uzyskać z samej ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych. Jednak istnieją kraje, w których nasłonecznienie jest znacznie mniejsze, wtedy należy pomyśleć o pomocy z zewnątrz. Witaminę D można suplementować za pomocą tabletek lub produktów w płynie.

Jeśli wolisz dostarczać witaminę D w sposób tradycyjny, powinieneś wzbogacić swoją dietę o produkty takie jak łosoś, śledź, sardynki czy tran z wątroby dorsza. Witaminę D znajdziesz również w tuńczyku w puszce, żółtkach jaj czy grzybach.

Witamina D już od dawna powiązana jest z łysieniem plackowatym – chorobą autoimmunologiczną, która powoduje łysienie na głowie i innych częściach ciała. Może wystąpić zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn i zwykle wynika z niedoboru witaminy D.

Inne niedobory witamin na włosy związane z ich wypadaniem: cynk, kwasy tłuszczowe, selen 

Istnieje szereg niedoborów witamin, które mogą być powiązane z wypadaniem włosów. Należy więc zbadać nie tylko poziom witaminy D i żelaza w organizmie. Niezbędne jest również zapewnienie sobie wystarczającej ilości cynku, kwasów tłuszczowych i selenu. Cynk i selen są niezbędne dla rozwoju zdrowych włosów, podobnie jak kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6.

Niedobór której witaminy powoduje wypadanie włosów u kobiet?

Wypadanie włosów u kobiet często związane jest z niedoborem jakiejś witaminy, jednak nie jest to jedyny powód. Utrata włosów może być związana m.in. z ciążą, zaburzeniami tarczycy i anemią. Schorzenia takie jak choroby autoimmunologiczne, zespół policystycznych jajników (PCOS) i niektóre choroby skóry, takie jak łuszczyca i łojotokowe zapalenie skóry, również mogą powodować wypadanie włosów. Jeśli twoje włosy wypadają garściami i nie jesteś w ciąży lub nie cierpisz na żadną z tych dolegliwości, powinnaś udać się do lekarza. Najczęstszymi niedoborami witamin, które odpowiadają za wypadanie włosów u kobiet są witamina D i żelazo.

Kobietom, które nie mogą pozbyć się problemu wypadających włosów i poszukują długoterminowego rozwiązania, oferujemy zabieg przeszczepu włosów. Jest to opcja, która pomaga większości naszych pacjentów na całe życie, wiele kobiet decyduje się na nią, gdy problem łysienia nie znika. Czas rekonwalescencji jest minimalny, a procedura trwa łącznie 5-10 godzin.

Najlepsze witaminy i suplementy na porost włosów oraz kondycję włosów i paznokci 

Po zdobyciu wiedzy na temat niedoborów witamin, które powodują wypadanie włosów, zapewne poszukujesz odpowiednich suplementów. Chcąc poradzić sobie z wypadaniem włosów, możesz wybrać biotynę, która jest bogata w witaminę B7 i jest ważna dla komórek w twoim ciele. Wraz z biotyną, żelazo, witamina C, D oraz cynk to jedne z najważniejszych witamin, które wspomagają wzrost włosów i minimalizują ich wypadanie. Możesz również odwiedzić nasz blog o witaminach na wypadanie włosów. Jeśli szukasz odpowiedzi na temat tego, jakie niedobory witamin są szkodliwe dla Twoich włosów – możesz się również skontaktować z działem Esthetic Trip, chętnie pomożemy.

Witaminy mogą pomóc zmniejszyć wypadanie włosów 

Teraz już wiesz, które niedobory witamin są najgroźniejsze dla twoich włosów oraz jakie produkty włączyć do swojej diety, by zacząć uzupełniać braki w twoim organiźmie. Pamiętaj o ćwiczeniach, minimalizowaniu stresu oraz o dobrej pielęgnacji skóry głowy i włosów. Jeśli w dalszym ciągu problem nie znika,dostępne są opcje przeszczepu włosów. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej!

INNE WPISY KTÓRE MOGĄ CIĘ

Zainteresować

Przeszczep włosów Turcja – dlaczego warto poddać się transplantacji w tym kraju? W skrócie: Oszczędzasz pieniądze i zyskujesz jakość. Poznaj Powody >>>
Lider w dziedzinie przeszczepu włosów w Turcji - Ceny od 1990 € - Eksperci z 16letnim doświadczeniem - Gwarancja Zabiegu - Stałe Rabaty - SPRAWDŹ
Z tego artykułu dowiesz się, jak uniknąć nieudanych przeszczepów włosów i dlaczego zabieg może się nie powieść. Poznaj Powody i Zobacz Przykłady!
×