+48 519 399 030

Esthetic Trip - Najlepsza klinika przeszczepu włosów w turcji

CZYM JEST WYPADANIE WŁOSÓW? I JAK JE ROZPOZNAĆ?

Spis treści

NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW

Istnieje wiele różnych przyczyn wypadania włosów. Zmiany pory roku, zaburzenia hormonalne, stres czy niedobory żywieniowe to tylko z kilka powodów, które  mogą powodować ich znaczną utratę.

Życie włosa składa się z trzech etapów. Te etapy to wzrost, okres spoczynku, a następnie wypadanie. Wzrost włosa jest jego najdłuższą częścią, a w trakcie jego trwania nowo wyhodowane włosy rosną przeciętnie 1 centymetr miesięcznie. Podczas fazy spoczynku, włosy odrywają się od mieszka włosowego, a okres ich wypadania trwa od 2 do 4 miesięcy, by następnie mogły zostać zastąpione przez te nowo wyrośnięte. Powyższy schemat powtarza się przez całe nasze życie.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

​Człowiek traci średnio 100 włosów dziennie, jeśli jednak ta liczba nagle zaczyna wzrastać, a włosy wypadają w większych ilościach niż zazwyczaj, prawdopodobnie mamy do czynienia z problemem utraty włosów.

  • Problemy genetyczne i hormonalne: Najczęściej spotykana przyczyna gubienia włosów u mężczyzn, która następuje wraz z ich wiekiem. Możemy spowolnić ich proces przerzedzania wykonując różnego rodzaju zabiegi, jednak nie istnieje żadne skuteczne lekarstwo, które pomogłoby nam uporać się z tym problemem raz na zawsze. Jedyną trwałą metodą leczenia, pozwalającą na uzyskanie naturalnych oraz bujnych włosów jest transplantacja włosów.
  • Genetyczna utrata włosów i łysienie typu męskiego: Najczęściej określane jako rodzaj łysienia u mężczyzn, jednak na dzień dzisiejszy to stan, który występuje także u kobiet. W tym przypadku utrata włosów występuje w wyniku nadmiernego wydzielania męskiego hormonu bądź trwałej utraty włosów.
  • Niedożywienie: Nieprawidłowe oraz szkodliwe odżywianie może być powodem wypadania włosów u ludzi. Szczególnie niedobory witamin i żelaza odpowiadają za osłabienie mieszków włosowych, a także wzmożoną utratę włosów. W tym przypadku warto zastosować kurację, która pomoże nam na nowo przywrócić dawny wygląd naszych włosów. Kiedy wprowadzimy do naszego jadłospisu zdrowe produkty, zawierające przede wszystkim wszystkie niezbędne witaminy, żelazo i kwas foliowy, wyeliminujemy tym samym problem związany z utratą włosów, a nasze włosy zaczną na nowo odrastać.
  • Choroby: Niektóre choroby mogą powodować wzmożoną utratę włosów. Ludzie często doświadczają ich utraty z powodu chorób takich jak cukrzyca czy niedoczynność tarczycy. W tym przypadku leczenie polega na prawidłowym dobraniu leków, by następnie móc zatrzymać wypadanie włosów.
  • Poród: Wypadanie włosów po urodzeniu dziecka jest zjawiskiem całkowicie naturalnym. Aby temu zapobiec, najlepiej rozpocząć leczenie, które będzie nadzorowane przez naszego lekarza.
  • Stres: Nadmierny stres to stan, który bardzo często bywa powodem utraty włosów. Depresja i ciągły niepokój mogą powodować ubytek włosów. W tej sytuacji leczenie polega na unikaniu sytuacji stresogennych i stosowaniu technik relaksacyjnych. Zalecane jest również skorzystanie z wizyty u psychologa.
  • Chemiczne: Jest to skutek nadmiernego stosowania substancji chemicznych, takich jak lakier, żel czy farba do włosów. Wypadanie włosów czy też ich uszkodzenia występują także u ludzi, których włosy narażone są na działanie zbyt wysokiej temperatury, innej niż ta wywoływana przez środki chemiczne.

Sposoby na wypadanie włosów u mężczyzn i kobiet ,
Leczenie wypadania włosów i najlepsze rozwiązanie na łysienie androgenowe

Ustalenie prawidłowej diagnozy jest niezwykle ważne w kwestii leczenia utraty włosów. W związku z tym niezbędna jest wizyta u lekarza, który po ustaleniu przyczyny, dobierze odpowiednią metodę leczenia.

Ważne jest, aby pacjenci w trakcie leczenia unikali wszelkich środków chemicznych i nadmiernego ciepła, które szkodzi włosom. Prawidłowe odżywianie to kolejna sprawa, o którą należy zadbać. Nasza dieta powinna zawierać wszystkie składniki odżywcze, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu włosów.

Jeśli przyczyna nadmiernej utraty włosów u danej osoby, wynika z jej genetyki to niestety każdy stosowany środek może okazać się nieskuteczny. Osoby, które doświadczają trwałej utraty włosów mogą pozbyć się tego stanu jedynie poprzez poddanie się zabiegowi przeszczepu włosów. Transplantacja włosów jest zabiegiem najbardziej efektywnym, dzięki której można uzyskać niezwykle naturalne rezultaty.

Dzięki Esthetic Trip Twoje włosy zyskają bujniejszy, lecz przede wszystkim w dalszym ciągu naturalny wygląd. Jeśli chcesz skorzystać z naszej oferty i poddać się zabiegowi przeszczepu włosów w naszej klinice, nie czekaj, zacznij od teraz! Z chęcią udzielimy Ci bardziej szczegółowych informacji. Skontaktuj się z nami przez nasz formularz zgłoszeniowy w zakładce kontakt bądź przejdź od razu do usługi darmowej konsultacji.

INNE WPISY KTÓRE MOGĄ CIĘ

Zainteresować

Przeszczep włosów Turcja – dlaczego warto poddać się transplantacji w tym kraju? W skrócie: Oszczędzasz pieniądze i zyskujesz jakość. Poznaj Powody >>>
Lider w dziedzinie przeszczepu włosów w Turcji - Ceny od 1990 € - Eksperci z 16letnim doświadczeniem - Gwarancja Zabiegu - Stałe Rabaty - SPRAWDŹ
Z tego artykułu dowiesz się, jak uniknąć nieudanych przeszczepów włosów i dlaczego zabieg może się nie powieść. Poznaj Powody i Zobacz Przykłady!
×